Onboarding w Forvis Mazars

Dostałeś informację o przyjęciu do pracy? Przed Tobą pierwszy dzień w naszej firmie! Dołożymy wszelkich starań, aby stał się on Twoim pierwszym krokiem w drodze do sukcesu.

Zanim jeszcze rozpoczniesz pracę w naszej firmie, pracownik Działu HR przekaże Ci najważniejsze informacje organizacyjne, które ułatwią Ci poruszanie się po firmie i dane kontaktowe do osób, które będą wspierać Cię w pierwszych dniach pracy.

W pierwszych dwóch dniach wdrożenia:

  • spotkasz się z Działem HR, aby dopełnić wszelkich formalności oraz bliżej zapoznasz się z działalnością naszej firmy;
  • odbędziesz szkolenie BHP;
  • odbierzesz sprzęt niezbędny do codziennej pracy, a nasz Dział IT krok po kroku przeprowadzi Cię przez obsługę narzędzi, z których będziesz korzystać;
  • odbędziesz szereg szkoleń z systemów wewnętrznych, których zadaniem jest łączenie procesów, ułatwianie pracy zespołowej oraz efektywne prezentowanie wyników;
  • odbędziesz spotkanie z mentorem w ramach programu mentoringowego;
  • poznasz zespół, z którym będziesz współpracował na najbliższych projektach.

Podczas pandemii onboarding okazał się być wyzwaniem, z którym musieliśmy się zmierzyć. Z pomocą przyszły nam narzędzia online, które wykorzystaliśmy do procesu wdrażania nowych pracowników. Aby wszystko przebiegało sprawnie, każde wdrożenie starannie planujemy w zależności od zajmowanego przez nowego pracownika stanowiska oraz działu, w którym będzie pracować. Mamy świadomość, że pierwszy dzień w nowej pracy sam w sobie jest stresujący, a forma zdalna z pewnością tego nie ułatwia. Dlatego jeśli pracownik sygnalizuje potrzebę dłuższego czasu adaptacji/przyswojenia zagadnień, dostosowujemy się do jego oczekiwań, modyfikując harmonogram wdrożenia.

Ponadto nasz kontakt z nowo zatrudnianą osobą ograniczamy do minimum, przekazując dokumenty, umowę i sprzęt, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Ostatnim i najważniejszym punktem naszego wdrożenia jest komunikacja. Wideokonferencje, rozmowa telefoniczna, czat, wspólne grupy. Robimy wszystko, aby pomóc nowemu pracownikowi we wdrożeniu i codziennej pracy w całkiem nowej rzeczywistości.

Zobacz więcej